Florbalový ples: tombola, taneční zábava, zájezd na Madeiru
Novinky
30.11.2022
Tak trochu suchá neděle
Zápasy

V neděli 27. 11. se odehrálo 5. kolo Liberecké ligy mužů v naší domácí Kebab aréně. Rád bych tento článek začal nějak jinak, než tím, že tu opět budu psát o tom, jak jsme se sešli, navzdory naší pozici v tabulce, v dobré náladě, ale jinak to my zkrátka neumíme, prostě opět ráno s humorem a chytrými poznámkami na adresy všech ostatních členů týmu.

Vše začalo již samotným srazem, kdy Králik začal rozdávat pokuty za pozdní příchody. Prvním hříšníkem se stal Novis, který přijel v 8:01, když sraz byl Králikem nastaven na 8:00. Novis svůj trest přijal se ctí a šlo se dál. Další hříšník Théris to však posunul do jiné dimenze, jelikož ještě v 8:30 nebyl na aréně. Celou věc vysvětlil Théris tím, že se koupal a čekal, až se mu rozpustí olejová kapsle do vany.

Čekaly nás souboje s týmy SCC Semily B a Vlci SFbK Frýdlant. První klání jsme načali s týmem ze Semil. Navzdory faktu, že jsme byli papírově silnější, soupeř udával tempo hry, držel nás v tlaku a zkrátka začátek utkání patřil hostům ze Semil. Tato převaha nás nutila k menším prohřeškům proti etiketě dobrého florbalu. Největšího přečinu se však dopustil náš mladý bek Honza Sejkora, který zařídil trestné střílení, které soupeř využil a ujal se tak vedení. Netrvalo dlouho, konkrétně 40 vteřin, a v čase 5:54 soupeř přidal další gól do naší sítě, stav skóre byl tak 2:0 pro soupeře a vše začalo nasvědčovat tomu, že nás čeká další hororový vstup do zápasu.

Naštěstí tento scénář zvrátil náš kapitán Honzik, kterého našel precizní přihrávkou Králik. Po krátké vynucené pauze do sestavy naskočila naše tvořivá spoluhráčka Simča Ružanská, jež tvořila obrannou dvojici s Králikem, a rovnou přispěla svou troškou do mlýna, když našla krásným postrčením míčku ze standardní situace na půlce hřiště Králika, který stál 54 cm od ní (ve skutečnosti stál Králik dál, ale má široké zápasové trenky). Ten neváhal a pekelnou střelou, která zaplavala jako Théris ve vaně, rozvlnil soupeřovu brankovou síť a stav utkání byl tímto vyrovnán na 2:2. V čase 10:49 přišlo Thérisovo první vykoupení (vykoupání už proběhlo), kdy po Novisově nahrávce během střely upadl, to však vůbec nevadilo, neboť upadl jen Théris, ale jeho hokejka ne, ta už patrně měla dost všech Thérisových patálií, a tak branku vstřelila sama a utkání tímto bylo otočeno v náš prospěch v poměru 3:2.

To si však soupeř nenechal líbit a přišel bratrovražedný souboj, kdy našeho brankáře Víťu překonal jeho vlastní bratr hájící barvy Semil (pevně věřím, že toto bude mít vliv na nedělní rodinný oběd), a tím vyrovnal stav utkání. Přímá linka Králik – Honzik fungovala na výbornou, a tak jsme opět získali vedení. I přesto, že jsme v utkání vedli, ze hry měl více soupeř, my totiž měli problémy s pohybem, rovnováhou, nadváhou, podvýškou, krátkými prsty, velkým čelem, suchou pokožkou (ano, ani olejová koupel nepomohla), kluzkou podlahou, BIO zátěží, cholesterolem, zanešenými plícemi, cukrovkou, akné, zpracováním balónku, nepřesnými přihrávkami, těsnými dresy, zahnutými florbalkami, kulatým míčkem a dostupováním hráčů. To mělo za následek další srovnání utkání před koncem první třetiny, a tak se do šaten šlo za stavu 4:4 pro soupeře.

V přestávkovém rozhovoru byl Théris dotázán na průběh utkání a jeho aktuální rozpoložení. Théris odvětil, že si první třetinu nepamatuje a odešel si namočit ručník. Druhou třetinu jsme začali pro jistotu tím, že jsme obdrželi další branku, a tak jsme zařadili vyšší rychlostní stupeň, kdy jsme si vynutili tlak, ze kterého bohužel vzešlo jen vyloučení Novise za vysokou hůl. Naštěstí nás zachránil příchod rodinky od Máry Kujana. Ten si tak díky tomu aktivoval kartičku s artibuty +10 % ovládání hole a držení míčku, kdy posléze při standardní situaci předvedl svůj věhlasný freestyle a krásnou fintou oklamal celé Semily i s místním Penny marketem a zavěsil do sítě tak, jak to můžete vidět pouze na MS ve florbalu anebo v této lize. Stav utkání byl tedy opět vyrovnaný v poměru 5:5.

V čase 27:29 vstřelil Novis další vedoucí gól před zraky své rodiny, která rovněž přišla podpořit své čelo rodiny. Nutno podotknout, že tomuto gólu předcházel krásný zákrok Králika a Víti, kdy kluci šikovně ubránili standardní situaci vlastními těly, která jsou od sebe velmi snadno rozeznatelná. Na tento gól si Víťa připsal asistenci a i přesto, že je gólman, tak se bodově téměř dotáhl na kanonýra Thérise. A tak jsme se opět ujali vedení v poměru 6:5.

Semilští si patrně uvědomili, že jejich město disponuje obchodním řetězcem Penny a malebným autobusovým nádražím, což jim dodalo sílu a víru, tím pádem dvěma slepenými brankami opět otočili do konce druhé třetiny stav utkání na 7:6 ve svůj prospěch. V přestávkovém rozhovoru byl Mára Kujan dotázán na svůj věhlasný freestylový fígl a Mára jen sršel radostí a sdělil do medií, že je rád, že tento kousek jeho rodina viděla a právem tak jeho fotka může být vystavena na ledničce vedle diplomu za nejvíce pozřených steaků „Janiččina roštěná“ ve Steak Pubu u Medvěda. Během přestávky si v šatně vzal Králik slovo, a tak jsme raději třetí třetinu začali tím, že jsme opět po brankách Novise a Hornise otočili stav utkání. Hráči Semil si poté však opět vzpomněli na své autobusové nádraží s veřejným WC a vyrovnali v čase 32:35 na 8:8. Poté jsme opět slyšeli Králikovy antivegetariánské hlasivky, a tak jsme raději po brankách Novise, Honzika a dvou trefách Králika, který završil společně s Novisem hattrick, odskočili na rozdíl v poměru 13:8 a tento stav vydržel až do konce utkání. Povinné body byly tímto připsány a my mohli opět slavit výhru, která je pro nás cenná jako bodový příděl do kanady pro Thérise.

Druhý zápas nás čekal rozjetý celek Vlci SFbK Frýdlant. Ani tento zápas jsme však nezačali uspokojivě před zraky našich fanoušků. První inkasovanou branku jsme obdrželi již v čase 0:37. Soupeř nás zavřel do neuvěřitelného zámku, ze kterého nebylo úniku. Soupeř hrál téměř neustále na naší polovině a my jen trpělivě čekali na možné protiútoky anebo pochybení ze strany frýdlantských vlků, což se bohužel pro nás nestalo. Naopak nám soupeř přidal do konce první třetiny další dva góly, a tak bylo v hale slyšet pouze radostné jásání soupeře a starou unavenou klimatizaci, která v letě nefunguje a šetří si tak své síly raději na zimu.

Naděje na lepší zítřky vysvitla ihned po 32 vteřinách po začátku druhé třetiny, kdy se opět trefil Mára Kujan svou nádherou freestylovou střelou, kterou trápí soupeře napříč celou ligou a dnešek byl svátkem jeho magické hokejky. Tím se však soupeř nenechal rozhodit a dále pokračoval v nastoleném trendu drtivého tlaku, čímž si vynutil další dvě branky do naší sítě, stav utkání v čase 20:53 ukazoval hrozivých 5:1 pro soupeře z Frýdlantu.

Některými zákroky, které občas ještě výjimečně předvedu, jsem se snažil našemu týmu dodat poslední zbytky nadějí na zvrat v utkání. Z jednoho takového zákroku těžil Králik, který si vzal odražený balónek od mého poddajného těla a opět pikantní ranou zavěsil do sítě soupeře. Tímto jsem si na Králikův gól připsal asistenci, a tak i já se bodově dotahuji na Thérise, kterému se tento článek moc líbit nebude. Bohužel kdykoliv se mi podaří slepit dohromady pár zákroků a začínám být tzv. na hrušce, tak vždy přijde nějaký exces. Tentokrát mě překvapil plachtící balónek, který viděla i Péťa z kantýny, avšak já nikoliv, a tak se balónek odrazil od mojí vesty na ruku, po které balónek sjel přímo do branky a soupeř tak opět slavil. Za tento kousek by se nestyděl leckterý klaun v šapitó, avšak já byl nucen se stydět, a to i přesto, že naším výkonem by se divákům mohlo zdát, že se nacházejí právě spíše v šapitó než ve sportovní hale bez teplé vody navíc.

26 vteřin před koncem druhé třetiny ještě stihl snížit na 6:3 Novis, kterému asistoval Honzik a my tak mohli jít nad sebou přemýšlet do šatny. Přemýšlení nám, až na Králika, moc nejde, a to se projevilo tím, že hned po 27 vteřinách úvodního buly třetí třetiny jsme obdrželi další branku a skóre tak ukazovalo nepříjemný stav utkání 7:3 pro soupeře. I přes drtivý tlak jsme ještě stačili vykřesat po dvou gólech Honzy Sejkory a Novise naději na zvrat v utkání. I přesto, že tímto návratem do utkání jsme soupeři konečně naháněli trochu strach a hráči Frýdlantu začali být nervózní a klepali se jako sulc u Seníka v lednici, který čeká na svou šanci. Bohužel jsme více nestihli, a tak konečné skóre zůstalo nezměněné a soupeř bral výhru v poměru 7:5.

Navzdory faktu, že jsme nepředvedli kvalitní výkon, ve který jsme všichni doufali, tak věřím, že třetí třetinou jsme si opět získali přízeň našich fanoušků svým bojovným výkonem, kterým jsme jasně ukázali, že se jen tak nevzdáme, a to i přesto, že všichni vypadáme, jako kdybychom žádný sport nikdy nedělali. Velké poděkování opět patří řetězci s rychlým občerstvením McBerry, které nabízí pestřejší nabídku alkoholických nápojů než kdejaký stánek v Kataru. Navíc jako obsluha byla přítomna Beryho krásná manželka Péťa, což v Kataru rovněž nečekejte. Proto místo cesty do Kataru doporučuji zvolit Český Dub, kde 11. 12. sehrajeme další kolo této kvalitní soutěže.