Florbalový ples: tombola, taneční zábava, zájezd na Madeiru
Novinky
08.10.2018
Junioři v Chomutově suverénní
Zápasy

Jablonečtí junioři se v neděli 7. 10. vypravili do dalekého Chomutova. V prvním utkání se poté střetli s TJ Lokomotivou Louny.

Začátek utkání probíhal velice opatrně, týmy se vzájemně oťukávaly. Vše se změnilo po první střelené brance Jakuba Daníčka v 9. minutě. Tento okamžik byl klíčový, následovaly další 2 branky Ondry Hašlara a ukončení první třetiny.

Druhá třetina se nám nevydařila, inkasovali jsme 2 góly, střelili pouze jednu branku a dostali 5 minutový trest. Třetí třetinu jsme zahájili ještě v oslabení. Hra se odehrávala před naší brankou a pouze jsme se bránili. Změna nastala když Petr Frkala získal balón a jako vítr přeběhl hřiště a skóroval. Najednou jsme zapomněli, že jsme v oslabení a dali další 2 branky! Zbytek utkání jsme již měli pod kontrolou a zaslouženě jsme zvítězili 11:2.

Druhý zápas na nás čekal tým Florbal Chomutov B. Již před zápasem celý jablonecký tým ukázal, že má chuť vyhrát a dá do toho vše. Tomu také odpovídalo hned prvních pár minut první třetiny, kdy Chomutovští inkasovali hned 3 góly - dvakrát skóroval Kuba Daníček a jednou Péťa Frkala. Nechali jsme se však těmito góly unést a díky vlastním chybám jsme také jednu branku obdrželi. Následně jsme se zase ‘’hecli’’ a do konce třetiny ještě 2 branky dali.

Druhou třetinu jsme nezahájili nejlépe. Ve čtvrté minutě protihráči potrestali naše chyby gólem. V další minutě proměnil hráč Chomutova trestné střílení a pomalu ale jistě se skóre zhoršilo na 5:3. Tuto třetinu dal svůj třetí gól Kuba Daníček a poté už následovala třetina poslední. Tato třetina byla díky drobným nepřesnostem rozhodčích vyhrocená především ze strany Chomutova, který zřejmě nepřijal stav zápasu a choval se lehce nesportovně.

Jablonecký tým se však poučil z prvního turnaje v Liberci, že hádání se s rozhodčími nemá cenu a proto většina týmu zachovala klidnou hlavu. Protější tým si tedy konec zápasu znepříjemnil svými chybami z nesoustředěnosti a inkasoval ještě 4 góly. Na naše území však úspěšně pronikli jen jednou a skóre se zastavilo na 10:4. Jablonečtí tedy zaslouženě slavili výhru zásluhou celého týmu včetně Daňka Svobody, který vychytal i nevychytatelné.

text: Jan Kantor a Ondřej Hašlar