Béčkoví Galacticos válcují všechny soupeře
Jablonečtí Galacticos udeřili druhý turnaj po sobě  Po letní…
Zápasy
11.03.2019
Starší žáci smetli všechny soupeře
Zápasy

Prvním soupeřem Jablonce byl celek Florbal Ústí B. Už od začátku si hoši z Jablonce vedli suprově. Hned po dvou minutách se ujali vedení v zápase díky trefě Michala Blažka. Následovala hlušší část zápasu plná nepřesností na obou stranách. Po jedné takové skrumáži vstřelil gól Antonín Harakal, s velkou radostí začal skákat a jásat. Po druhém gólu se hra velmi vyrovnala a teď to byli Ústečtí, kdo tahal za otěže zápasu. Nebylo z toho však zatím nic víc než nastřelená tyčka. Když se míček odrazil od tyčky směrem k mantinelu za brankou jeden z jabloneckých obránců podebral míček a vyhodil směrem dopředu, kde čekal David Šifta. Neváhal a přihrál hroťákovi Michalu Blažkovi do běhu. Ten už měl cestu prázdnou. S přehledem udělal golmanovi kličku a upravil skóre už na 3:0. Následovala perná část zápasu pro jablonecké hráče. Ústí se velkém tlaku dočkalo kýženého gólu. Jablonečtí nesložili zbraně a do konce první části stříleli o 106, ale neproměnili ani jednu ze svých šancí. První část tedy skončila za stavu 3:1. Ve druhé části se obraz hry příliš nezměnil, očekával se velký tlak Ústeckých, který také přišel. A tlak vyústil v další snížení. Vypadalo to na nervy drásající bitvu až do konce. Jablonecký štírek Marcel Najman však nasměroval své spoluhráče za vítězstvím, když po přihrávce od Jana Vlasáka navýšil skóre na 4:2. Ústí se nevzdávalo a Jan Měčíř opět snížil. Martin Balatka si však vzal míček, přiběhl k soupeřově bráně a přihrál Marcelu Najmanovi, který střelil svůj druhý gól v zápase, hned o čtyři vteřiny později si střelecké slovo naposledy v zápase vzal Michal Blažek a završil tak svůj hattrick.

Do druhého zápasu jablonečtí hoši nastoupili proti devátému týmu v tabulce FBC České Lípě blue, ale Jablonec se nenechal zastrašit a tlačil na soupeřovu bránu dlouhých sedm minut. Bohužel však bez úspěchu. Až pak si vzal míček Martin Balatka, který byl na svém prvním turnaji a vstřelil svůj druhý gól sezóny. Českolipští se následně vzchopili a stříleli co to šlo na jabloneckého brankáře Hynka Koziola, který Jablonec velmi podržel, když vychytal i jasné gólové příležitosti soupeře. Díky tomu Jablonec vyhrál první polovinu zápasu. V druhé polovině zápasu už to Jablonec neměl tak lehké jako v první polovině zápasu, jelikož Česká Lípa začala tlačit na jabloneckou bránu. Jablonec se však bránil, seč mu síly stačily. Po nenápadné akci se ujal míčku nejmladší hráč z jabloneckého týmu Michal Blažek, který střelil už svůj čtvrtý gól tohoto dne. Vítězství Jablonci nedala Česká Lípa jen tak, ale bylo to tvrdě oddřených čtyřiadvacet minut pro oba týmy.

Třetí zápas s Lokomotivou Louny byl vyrovnaný, po pěti minutách vstřelili starší žáci Jablonce gól. Do konce první části byli diváci svědky tuhého boje, ale ani jeden tým neproměnil šance. V druhé části hry tým Lokomotiva Louny začal být dosti agresivní. V patnácté minutě starší žáci Jablonce skórovali na 2:0! O minutu později proměnili další šanci a skórovali na 3:0. Lounští si vzali oddechový čas. Na doplnění energie si vzal timeout i jablonecký tým. Po drobném pošťuchování a nepřehledné situaci na hřišti se Antonín Harakal dobrovolně přihlásil na trestnou lavici kvůli příliš velkému počtu hráčů na hřišti. Za pár sekund byl vyloučen další hráč z jabloneckeho týmu za sekání. I ve třech hráčích na hřišti si starší žáci vedli suprově. Napadali a dostali se i k zakončení, ale skóre uuž se nezměnilo. Zápas skončil vítězstvím 3:0 ve prospěch Jablonce.

Velmi povedený turnaj v podání starších žáků jen dokazuje, že tým šlape jako lokomotiva!

Autoři článku: Halama, Vlasák