Béčkoví Galacticos válcují všechny soupeře
Jablonečtí Galacticos udeřili druhý turnaj po sobě  Po letní…
Zápasy
24.03.2019
Junioři na domácí palubovce ovládli oba zápasy
Zápasy

V sobotním slunečném dni čekal jablonecké juniory těžký úkol. Na jablonecké palubovce je za téměř plných ochozů čekali dva houževnatí soupeři, kteří již tradičně hrají v prvním koši.

FLORBAL JABLONEC vs. 1. FBC DDM DĚČÍN IV  7:1

První zápas čekal naše borce proti výborně technicky vybavenému Děčínu. Naši borci vstoupili do zápasu neuvěřitelně namotivovavní. Agresivním napadáním dělali Děčínu problém už v zárodku akcí. Účet zápasu dokázal až po deseti minutách otevřít presnou střelou Frkala. Během druhé třetiny působil Děčín už o něco nebezpečněji a nebýt naší výborné obrany a skvělého golmana mohl být výsledek úplně jiný.  Situaci ale dokázalo zklidnit duo Hašlar-Frkala a následně z brejku Šusta-Černý.  Do třetí třetiny se šlo se solidním náskokem o tři branky. Zde jsme ale kromě přesilovkové branky hostujícího Daška Děčín téměř k ničemu nepustili a naopak jsme dokázali ještě čtyři branky přidat. Díky skvělému bojovému výkonu junioři dokázali deklasovat silný Děčín 7:1.

Body: Ondřej Hašlar (1+1), Jan Šusta (1+1), Semih Pehlivan (1+1), Petr Frkala (3+1), Adam Podzimek (0+1), Matěj Vedral (1+0), Marek Černý (0+1)

FBC Česká Lípa vs. FLORBAL JABLONEC 3:8

Do druhého zápasu šli naši junioři s vidinou lehčiho utkání vzhledem k absenci juniorského reprezentanta Jana Spilky. Opak byl však pravdou. I přes rychlý gól Ondřeje Hašlara se našim hráčům nedařilo dostat se přes střední pásmo, kde českolipští drželi silný blok. Ten se během úvodní patnáctiminutovky podařil rozbít až dorostencem Markem Černým. První polovina druhé třetiny patřila k nejhoršímu úseku juniorů v této sezoně a po akci hostujícího Orta dokázal chyby v naší obraně využít také Brodský. Za stavu 2:2 si jablonečtí zadělávali na pořádně drama. Vedení na naší stranu dokázal až střelou do odkryté branky Kantor. Světlými momenty v tomto zápase byly paradoxně naše oslabení. Naše bránící čtyřka totiž během všech tří oslabení nepustila českolipské k míčku. Dokonce se i podařilo vstřelit gól, kdy Frkala dokázal před brankou najít Daníčka a ten se střelou o břevno nemýlil. Poslední třetina už kromě úniku Kroupy byla převážně v režii žlutomodrých. Po gólech Hašlara dokázal také hru bez brankaře dvakrát využít Koravský. Druhý gól Kantora už byl jen formalitou. Naši junioři dokázali udržet úctyhodnou sérii nyní už devíti zápasů bez prohry.

Body: Ondřej Hašlar (2+1), Petr Frkala (0+2), Jan Koravský (2+0), Lukáš Preisler (0+2), Adam Podzimek (0+1), Jan Kantor (2+0), Mikuláš Brunclík (0+1), Marek Černý (1+0), Jakub Daníček (1+1)

Komentář hrajícího trenéra Jakuba Daníčka: "Na dnešní dvojzápas jsme se důkladně připravovali a jsem rád, že se nám podařilo udržet naši sérii. Dnes bych chtěl vyzvihnout hlavně třetí lajnu, která je témeř celá složená z ročníku 2003. Myslím, že dnes bychom naší bojovností dokázali udělat problém i lepším soupeřům. Hráčům tedy patří velké díky a těšíme se na poslední zápasy v prvním koši!"