Charitativní utkání pro Vojtíška a jeho rodinu
Náš klub se v prvním domácím zápase v novém roce utká v…
Mužům se start do nové sezóny povedl na jedničku
Zápasy

O tomto víkendu čekal muže první ostrý dvojzápas v nové Divizní soutěži.

FBC LIBEREC B 5:6 FLORBAL JABLONEC

Už od samotného začátku bylo vidět, že zápas bude velmi tvrdý a vyrovnaný. Soupeř byl v první třetině silný na míčku a dokázal si vytvářet dobrý tlak na naše mužstvo. Účet zápasu otevřeli v deváté minutě Liberečtí po drobné chybě našeho týmu. Naštěstí však dokázal velmi rychle odpovědět navrátilec do sestavy Jan Malinovský

Během druhé třetiny se tempo hry ještě zvýšilo. I díky třem kompaktním pětkám jsme začali mít větší převahu ve hře a soupeře jsme téměř k ničemu nepustili. Po pohotové dorážce Jana Malinovského jsme dokázali utkání vyrovnat. Další gól přišel téměř po identické situaci, tentokrát však z hole zkušeného borce Jana Mikuly

Do poslední třetiny jsme vlétli opravdu s velkou energií, ze které těžil svým třetím gólem opět Jan Malinovský. Liberec se dostával pomalu do hry, když začal více napadat a aktivně dostupovat naše hráče na balonku. Tuto část zápasu také doprovázela řada nepřesností. Jednu z nich, tentokrát libereckou, dokázal s přehledem proměnit nezastavitelný Jan Malinovský. V druhé půli třetí třetiny jsme bohužel doplatili na nezkušenost našeho mladého mužstva a obdrželi jsme dva slepené góly. Ještě minutu před koncem jsme vedli o jeden gól. Liberec tedy vsadil na hru bez gólmana. Tu dokázal bohužel pro naše mužstvo s přehledem proměnit liberecký Jakub Rais. Jablonečtí však nevzdali a v čase 59:51 přeměnili drtivý závěrečný tlak v branku z hole Lukáše Jarolímka. Naši borci si tedy odvezli z prvního zápasu první 3 důležité body.

Góly: 4x Jan Malinovský, 1x Jan Mikula, 1x Lukáš Jarolímek

FLORBAL JABLONEC 3:2sn TJ Sokol Koberovy

Následující den nás čekal první domácí zápas proti našemu rivalovi z Koberov. Hostující tým přes letní přípravu posílil o několik kvalitních hráču, a tak bylo od prvních minut jasné, že se bude jednat opravdu o velmi náročné utkání. Hra byla ze začátku velmi opatrná a klidná. Oba týmy si uvědomovaly důležitost utkání, a tak se snažili budovat si svou pozici postupným útokem. Během první dvacetiminutovky měli hostující více ze hry a dokázali to i prvním gólem do naší branky.

Druhá část utkání nebyla rozdílná. Hra však nabyla větší tvrdosti, která našim hráčům značně vyhovovala. Začali jsme hrát více na míčku a tlačit se do branky hostů. Ve 26. minutě zápasu se v přesilové hře prosadil náš kapitán a opora zadních řad Marek Čeřovský

Gólů padalo pramálo, a to i díky našemu výbornému gólmanovi. Ten dokázal v poslední třetině zlikvidovat několik jedovatých střel hostů. Během dalšího vyloučení se prosadil Jan Malinovský a dokázal tak náš tým přiblížit k vítězství. Dvě minuty před koncem dokázal značně naplněnou halu utišit hostující gól. Ten však po následně domluvě rozhodčích nebyl uznán. To ale neodradilo hostující, kteří dokázali minutu před koncem využít standardní situace z velmi dobré pozice. Na tabuli svítil stav 2:2 a ten posunul oba týmy do prodloužení.

Během 5 minutového prodloužení se po naší velké šanci dokázal vyfaulovat hostující golman, který naskytl šanci udeřit znovu během přesilovky. To se bohužel nestalo a zápas tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Z našich se prosadil pouze jediný střelec a to zkušený matador Michal Král. Koberovské střelce vymazal náš brankář Martin Maňák a měl veliký podíl na tom, že jsme si tabulky mohli připsat další 2 body za vítězství v prodloužení.

Góly: 1x Marek Čeřovský, 1x Jan Malinovský, SN Michal Král

Muži si tedy odnášejí z prvních dvou utkání krásných 5 bodů, které je řadí na aktuální 4. příčku v tabulce.