Junioři v Semilech za 6 bodů
Zápasy

V sobotu 4.1. se naši junioři vydali do nedalekých Semil. Zde je čekaly první dva celky tabulky.

FBC Česká Lípa 8:9 FLORBAL JABLONEC

Zápas se silnou Českou Lípou začal velmi agresivní hrou. Už v deváté minutě si jablonečtí připasali hned 3 dvouminutové tresty. Ty se jim ale podařilo ubránit a tak se mohli hned vrhnout do jejich oblíbené útočné hry. V 11. minutě se trefil po parádním průniku Mikuláš Brunclík a hned minutu po něm Ondřej Hašlar.

Druhá část zápasu začala velmi dobrým nástupem modrobílého soupeře. Ten během jedné minuty dokázal vyrovnat vývoj zápasu. Petříček s Pehlivanem však dokázali přetáhnout výsledek na naši stranu. Krizi během které jsme nejprve inkasovali a poté necelé dvě minuty bránili ve třech dokázalo nabourat duo Černý-Kantor. Do konce třetiny se ještě z výjezdu prosadil Jašek a tak se do šaten odcházelo za stavu 4:6.

Poslední třetina nejprve po gólech Koravského a Brunclíka vypadala jasně v režii jabloneckých. Při následné přesilovce 5-3 se dokonce prosadil již podruhé Jašek. Českolipští však během poslední pětiminutovky začali příjemně napadat naše družstvo a 2 minuty před koncem už to bylo 8:9. Naši borci ale dokázali vedení udržet a tak si odvaží ze zápasu tři cenné body.

FLORBAL JABLONEC 3:1 TJ Turnov

Druhý zápas nás čekal první tým tabulky. Ten se svoji výbornou systémovou hrou celé lize naprosto dominuje. Body ale s Jabloncem už jednou ztratil a tak naši borci nastoupili s vůli dnes oslabeného soupeře suverénně přejet.

První třetina potvrzovala obrovskou defenzivní kvalitu soupeře. Naštěstí se ale po sedmi minutách prosadil rychlík Kantor. Do konce třetiny jsme neprve dokázali ubránit přesilovku a poté získat cennou 5-ti minutovou početní výhodu po vyloučení kapitána soupeře.

Během druhé třetiny se ale klukům nepodařilo přesilovku využít. Prosadit se ale dokázali hosté a tak to na konci třetiny bylo 1:1.

Do poslední třetiny naši junioři vběhli s velmi útočnou a atraktivní hrou. Hned několikrát jsme nedokázali využít nabídky do prázdné brány. Naštěstí pro nás úspěch přinesl v sedmé minutě Petr Frkala. Hned po něm z úniku skóroval také dorostenec Semih Pehlivan. Hosté už nedokázali nijak odpovědět a tak jsme se mohli těšit ze skalpu favorita.

Komentář trenéra Jakuba Daníčka: "Dnes mám obrovskou radost z toho, že se nám podařilo celý zápas nerušeně odehrát ve třech formacích. Všichni zúčastnění hráči hráli během zápasu výborně a já doufám, že i přístí týden na tento výkon navážeme."