FBC Liberec B 13:5 FLORBAL JABLONECDo prvního zápasu jsme…
junioři
10.11.2018
Dorostenci doma s jednou výhrou
dorostenci

10. listopadu pořádali dorostenci svůj turnaj již tradičně v tanvaldské hale. Po minulém turnaji, ze kterého si odvezli dvě remízy, se očekávalo, že budou chtít demonstrovat svou sílu a upevnit si tak vedoucí postavení v tabulce 2. ligy dorostenců. Soupeřem nám tentokrát byli hráči FBC Lomnice-Jičín a FBC Šluknovsko Česká Lípa.

V prvním zápase pro FBC Lomnici-Jičín jsme chtěli hned na začátku diktovat tempo hry a zajistit si potřebný náskok, který přinese klid na naše hokejky. Z úvodních šancí se nám však nepovedlo vsítit žádnou branku, a tak v 9. minutě udeřil soupeř. Po první třetině tak musel trenér Král na lavičce nabádat k aktivnějšímu pojetí hry a hlavně ke klidnému a přesnějšímu zakončení. Bohužel však jeho slova byla planá, a zkraje druhé třetiny se v naší síti zatřepotal míček hned dvakrát. Trenér reagoval oddechovým časem, při kterém musel na hráče zvednout hlas. To přineslo kýžený efekt v podobě snížení na 1:3 a následně na 2:3. Do poslední třetiny jsme tak šli o krok za soupeřem, ale s vědomím, že máme více ze hry a zápas máme ve svých rukou. To bychom však museli být efektivnější v koncovce. Několikrát jsme se ocitli ve vyložených pozicích, ze kterých jsme však nedokázali soupeře potrestat. Odměnou nám tak byl opět gól v naší brance. Za stavu 2:4 jsme tedy vrhli vše do útoku a snažili se střílet ze všech pozic. Bohužel nás dále pronásledovala impotence v zakončení, takže jediným vyústěním naší snahy bylo snížení na konečných 3:4.

Ve druhém zápase nás čekal celek FBC Šluknovsko Česká Lípa. V první třetině byla patrná nervozita na našich hokejkách a těžkopádnost v zakončení nám opět znemožňovala dominanci ve skóre. Dokázali jsme se prosadit pouze jednou, to když úvodní branku zápasu vstřelil Dan Endrle. Smůla, která nás pronásledovala v prvním zápase, se pak od druhé třetiny rázem rozplynula, a my jsme tak mohli v poklidu kráčet k vítězství. Postupným navyšováním skóre jsme zakončili zápas vítězstvím v poměru 7:1. V tomto zápase se individuálně prosadil zejména benjamínek Marek Černý.