Aktuálně z B týmu: Kopeme si svou jámu zmaru hlouběji a hlouběji
Přinášíme ohlednutí za posledním turnajem Liberecké ligy mužů…
Přinášíme ohlednutí za posledním…
Muži
25.01.2022
Muži B bez bodu, ale přesto spokojeni. Pohled očima Tomáše Čermáka na 12. kolo Liberecké ligy mužů.
V neděli 23. 1. 2022 jsme sehráli 12. kolo nejnižší regionální…
V neděli 23. 1. 2022 jsme sehráli 12.…
Muži
28.10.2021
Ohlédnutí za prvním turnajem rezervního týmu mužů
V neděli 24.10. 2021 se konal po dlouhém roce a 20 dnech první…
V neděli 24.10. 2021 se konal po…
Muži
06.09.2021
Co nového v B týmu aneb komentář Tomáše Čermáka
Rok se s rokem sešel a covid stále neodešel. Tak by se dala v…
Rok se s rokem sešel a covid stále…
Muži
23.09.2020
Přehled letošních domácích zápasů elitního mužského týmu
Přinášíme Vám grafický přehled letošních domácích zápasů…
Přinášíme Vám grafický přehled…
Muži
22.04.2019
Těsná prohra v rozhodujícím zápase sezóny
Muži

Dne 19. 4. 2019 se finálová série Regionální florbalové ligy mezi týmy Florbal Jablonec a Florbal Chomutov B vrátila za stavu 1:1 na zápasy zpět do Jablonce.

Jablonecké publikum se tedy mohlo těšit na prestižní zápas, který definitivně určí vítěze letošní ligové sezóny.

Zápas byl od prvních minut vyrovnaný. Oba týmy si plně uvědomovali důležitost tohoto utkání. První velkou šanci zápasu měli ovšem jablonečtí. Po šikovném prostrčení Havla zakončoval z velkého brankoviště jablonecký Matěj Bartoš. Brankář Chomutova Tomáš Patera byl ovšem pozorný.

Když už to vypadalo, že Jablonec získává územní převahu a má více ze hry, zmrazil domácí diváky přesnou střelou Kubeš. Jablonečtí ovšem nenechali své diváky dlouho čekat a za nedlouho vyrovnal nekompromisní střelou z levého křídla Lukáš Jarolímek.

Za necelé dvě minuty dostal jablonecké diváky do varu Jakub Daníček, který pohotovou střelou zvyšoval na 2:1 pro Florbal Jablonec. Bohužel pro domácí stačil Chomutov ještě do přestávky vyrovnat, když proměnil přesilovou hru.

Chomutov se navíc vyrovnávacím gólem dostal do psychické pohody a hned v úvodu druhé třetiny šel do dvougólového vedení, když se prosadili Novotný a Borovička.

Toto se nelíbilo jabloneckému veteránovi Janu Havlovi, který v čase 24:49 snižoval na 3:4 z pohledu domácích. Když minutu na to přidal svůj druhý gól v utkání Jarolímek, byli jablonečtí diváci opět v tranzu.

Bohužel momentální jabloneckou převahu zastavilo vyloučení domácího Havla za nedovolenou vzdálenost. Jablonecký útočník se totiž stejně jako celá jablonecká hala domníval, že se chomutovští již při rozehrávce dotkli balónku a vydal se napadat. Sporný moment zvýšil emoce na hřišti i v hledišti. Florbal Chomutov ovšem trestal i navzdory mohutnému povzbuzování domácích. Na konci druhé třetiny tedy svítilo na ukazateli skóre 4:5.

Když hned v úvodu třetí třetiny zvyšoval na 4:6 pro Chomutov Daniel Kučera, vypadalo to s domácími neslavně. Plné tribuny jablonecké haly ovšem hnali domácí do útoku. To přineslo úspěch v čase 31:50, kdy snižoval svým druhým gólem v zápasu Jakub Daníček. Když poté v čase 38:16 zkompletoval domácí Lukáš Jarolímek hattrick a vyrovnal skóre zápasu na 6:6, jablonečtí diváci byli u vytržení!!!

Naneštěstí jejich radost netrvala dlouho a dvěma slepenými góly vrátil dvoubrankové vedení Chomutovu Daniel Kučera.

Za domácí stihl ještě snížit jablonecký sniper Lukáš Jarolímek, ale i přes mohutný závěr domácích se skóre zápasu již nezměnilo. Florbal Jablonec tedy podlehl týmu Florbal Chomutov B těsně 7:8.

„Jsem na kluky velmi pyšný. Dnes to byl vynikající zápas před ještě lepším publikem,” říká dojatý kapitán domácích Marek Čeřovský. Utkání totiž sledoval na florbalové poměry velmi slušný počet diváků. Konkrétně 176 fanoušků jabloneckého florbalu. Vytvořili tím dosavadní jablonecký rekord.

„Souhlasím s Markem a děkuji všem divákům za vytvoření famózní atmosféry,” dodává Tomáš Beran předseda klubu. „Celá série byla velmi kvalitní. Chomutov měl pro finále na soupisce lídry z jejich elitných týmů, kteří nakonec rozhodli. Rozhodně nechceme brečet. Pouze to ukazuje na to, jak silný máme tým. Můžeme být hrdí na to, že se Chomutov do posledních chvil strachoval o výsledek,” dodává na závěr Tomáš Beran.

FLORBAL JABLONEC - Florbal Chomutov B 7:8   (2:2, 2:3, 3:3)

branky: 10. Lukáš Jarolímek, 11. Jakub Daníček, 25. Jan Havel, 26. Lukáš Jarolímek, 32. Jakub Daníček, 39. Lukáš Jarolímek, 44. Lukáš Jarolímek - 6. Marek Kubeš, 13. Tomáš Novotný, 18. Tomáš Novotný, 23. Marek Borovička, 28. Tomáš Novotný, 31. Daniel Kučera, 40. Daniel Kučera, 43. Daniel Kučera; rozhodčí: David Bezucha - Michal Bezucha; vyloučení: 2:0; využití: 0:2; diváků: 176

Stav série FLORBAL JABLONEC - Florbal Chomutov B (1:2) - postupuje Florbal Chomutov B