Aktuálně z B týmu: Kopeme si svou jámu zmaru hlouběji a hlouběji
Přinášíme ohlednutí za posledním turnajem Liberecké ligy mužů…
Přinášíme ohlednutí za posledním…
Muži
25.01.2022
Muži B bez bodu, ale přesto spokojeni. Pohled očima Tomáše Čermáka na 12. kolo Liberecké ligy mužů.
V neděli 23. 1. 2022 jsme sehráli 12. kolo nejnižší regionální…
V neděli 23. 1. 2022 jsme sehráli 12.…
Muži
28.10.2021
Ohlédnutí za prvním turnajem rezervního týmu mužů
V neděli 24.10. 2021 se konal po dlouhém roce a 20 dnech první…
V neděli 24.10. 2021 se konal po…
Muži
06.09.2021
Co nového v B týmu aneb komentář Tomáše Čermáka
Rok se s rokem sešel a covid stále neodešel. Tak by se dala v…
Rok se s rokem sešel a covid stále…
Muži
23.09.2020
Přehled letošních domácích zápasů elitního mužského týmu
Přinášíme Vám grafický přehled letošních domácích zápasů…
Přinášíme Vám grafický přehled…
Muži
03.12.2019
Muži po víkendu pouze s jedním bodem
Muži

během tohoto víkendu čekaly muže hned dvě regionální derby.

FLORBAL JABLONEC 8:9pp FLORBAL LIBEREC "B"

Oba týmy vstoupily do zápasu velmi aktivně. Hned v druhé minutě už to bylo po brankách Jarolímka a Havla 2:1. Liberečtí byli velmi dobří na balónku, během třetiny dokázali třemi brankami otočit průběh utkání na jejich stranu. Jablonečtí tak měli do druhé dvacetiminutovky co napravovat.

Druhá část nabídla velmi aktivní vstup domácího mužstva. Nejprve se po 17- ti vteřinách trefil Zbyněk Hujer a hned po něm oslavil premiérovou branku v "A" týmu Ondřej Hašlar. Jablonečtí začali získávat herní převahu. Svou druhou branku vstřelil Lukáš Jarolímek, po kterém se z presilovky prosadil Michal Král. Hosté ale dokázali do konce třetiny srovnat.

Třetí třetina začala ve znamení nervozity. Liberec byl lehce aktivnější a tak zaslouženě získal po sedmi minutách hry vedení na svou stranu. Ke konci třetiny vypadala situace mužů bezradně, kdy se prosadil hostující Rais. Poslední 3 minuty však byli v režii domácích. Nejprve se opět prosadil Král a poté po chybě hostů v obraně zkompletoval svůj hattrick Lukáš Jarolímek. Do konce třetiny se už nic nestalo a tak čekalo muže už třetí prodloužení v sezoně. To bohužel po brance hostujícího Havrdy znamenalo zisk pouze jednoho bodu z tohoto utkání.

Komentář trenéra Lukáš Javůrka: "Dnes jsme nezvládli konec 2. třetiny. Zápas rozhodla nezkušenost. Díky soupeři a divákům za podporu."

TJ Sokol Koberovy 7:6 FLORBAL JABLONEC

V neděli se střetl náš mužský tým s dalším velkým rivalem.

Už od první minuty se domácí snažili velmi aktivně napadat a nedávat našim hráčům žádnou šanci. To se jim bohužel dařilo. Muži tak odcházeli po první třetině do šaten za stavu 3:0.

Do druhé třetiny vběhli naši muži jako úplně jiný tým. Začali plnit trenérem dané pokyny. Po další inkasované brance přetáhly otěže zápasu na svou stranu. Nejprve se prosadil junior Frkala. Poté využil zmatku před domácí brankou Hujer a poté krásnou střelou snížil Jarolímek na 4:3. V bráně nás také dokázal podržet hbitým zákrokem po odpískaném nájezdu výborně chytající Maňák. Naši muži se o několik minut později dostali také k tresnému střílení. Havel však nevyužil nabídky na vyrovnání. Zbytek třetiny byl rozkouzkován častými vyloučeními. Domácí tak dokázali šanci odkočit po přesilovkové brance na 5:3. Do konce třetiny se ale dokázal vteřinu před koncem prosadit Ondřej Hašlar.

Poslední část zápasu začala tak, jako skončila ta předchozí. Výjimkou nebyla hra 4 na 4. Ani jeden tým ale nedokázal svých šancí využít. V sedmé minutě se naneštěstí pro hosty prosadil domácí Novotný a bylo to opět o dva góly. Jablonečtí opět začali nebezpečně střílet. Vysledkem byly dvě krásné branky Krále a Hujera. Šanci na bodový zisk se vytratila ale opět v samotném závěru. 21 vteřin před koncem zkompletoval svůj hattrick domácí Novotný a tak naši muži odjíždí z Železného Brodů s prázdnou.

Komentář trenéra Lukáše Javůrka: "Dnes jednoznačně nejlepší výkon v sezoně. O naší prohře rozhodl špatný vstup do zápasu. Oceňuji posun, jaký jsme za poslední měsíc prodělali. Zároveň musím ocenit i soupeře, který se stal mnohem florbalovějším, než tomu bývalo kdysi. Díky všem svým svěřencům a soupeři hodně štěstí do zbytku sezony."

Muže nyní čeká volný víkend během kterého načerpají síly na důležitý dvojzápas se Startem 98 a FBŠ Všestary.