Aktuálně z B týmu: Kopeme si svou jámu zmaru hlouběji a hlouběji
Přinášíme ohlednutí za posledním turnajem Liberecké ligy mužů…
Přinášíme ohlednutí za posledním…
Muži
25.01.2022
Muži B bez bodu, ale přesto spokojeni. Pohled očima Tomáše Čermáka na 12. kolo Liberecké ligy mužů.
V neděli 23. 1. 2022 jsme sehráli 12. kolo nejnižší regionální…
V neděli 23. 1. 2022 jsme sehráli 12.…
Muži
28.10.2021
Ohlédnutí za prvním turnajem rezervního týmu mužů
V neděli 24.10. 2021 se konal po dlouhém roce a 20 dnech první…
V neděli 24.10. 2021 se konal po…
Muži
06.09.2021
Co nového v B týmu aneb komentář Tomáše Čermáka
Rok se s rokem sešel a covid stále neodešel. Tak by se dala v…
Rok se s rokem sešel a covid stále…
Muži
23.09.2020
Přehled letošních domácích zápasů elitního mužského týmu
Přinášíme Vám grafický přehled letošních domácích zápasů…
Přinášíme Vám grafický přehled…
Muži
29.09.2020
Muži během prodlouženého víkendu bez bodů
Muži

Během prodlouženého víkendu čekaly naše muže dva velmi náročné zápasy. Mužský elitní tým se nejprve v sobotu utkal s favoritem z Mladé Boleslavi a následně je v pondělí čekal zápas s nepříjemnými Panthery z Liberce.

FLORBAL JABLONEC 2:8 (0:2,0:2,2:4) Florbalová akademie MB

V předehrávce třetího kola se utkaly týmy, které minulou sezonu řešili naprosto odlišné problémy. Mladoboleslavští až do posledního kola bojovali o play-off, zatímco Jablonec se snažil získat o jakýkoliv bod, který by jim pomohl v boji o záchranu.

První třetina ukázala velmi podobný scénář jako rok minulý. Hosté hráli velmi dobrý technický florbal a domácí téměř k ničemu nepustili. Po skvělých křižných přihrávkách se hosté prosadili hned dvakrát. Nebýt skvělého výkonu golmana Maňáka, tak by skóre po první třetině bylo daleko horší.

Druhá třetina nabídla více gólových příležitostí Jablonce. Domácí dokázali zahrozit hned několikrát z přesilovky. Střely však končily pouze na břevnu, nebo v rukách golmana. Hosté byli opět lepší. Výborný technický výkonem dokázali domácí dostat dvěma brankami na kolena. Mizernou střeleckou formu potvrdili domácí neproměněným nájezdem.

Do poslední části zápasu nastoupili domácí se snahou co nejvíce znepříjemnit hostům rozehrávku. Ti však stále ukazovali svou skvělou technickou vyspělost a dokázali opět skórovat. O pár minut později dal naději domácím skvěle hrající Daniel Měkota. Míček byl však stále na hokejkách hostů. Ti se velmi snadno dostávali z tlaku a během pěti minut se tak prosadili hned třikrát. Na závěrečných 2:8 korioval v čase 59:59 Malinovský.

Body: Daniel Měkota (1+0), Jan Malinovský (1+0), Tomáš Janota (0+1)

FBC Panthers Liberec 12:10 (2:6,6:2,4:2) FLORBAL JABLONEC

V dohrávce druhého kola čekal Jablonec tým plný bývalých hvězd extraligového FBC Liberec. Muži se tak museli připravit na velmi dobře technicky a hlavně střelecky zdatného soupeře.

Do první třetiny hosté vlétli se snahou hostům nenechat žádný prostor na hřišti. Z toho vycházelo více možností k zakončení. Hned ze začátku třetiny se prosadil svým prvním gólem v sezóně Ondřej Hašlar. Hosté však dokázali hned po brance Szaba vyrovnat stav utkání. To však hosty nezastavilo. Po několika vyložených šancích našel Podzimek Frkalu, který se nemýlil. Podobná situace nastala o několik minut později kdy se prosadil benjamínek týmu Kantor. Hosté se poté usadili na polovině Pantherů a ukázali skvělou kombinační schopnost. V krátkém časovém úseku se prosadil nejprve Daníček a poté svou druhou branku vsítil opět Frkala. Hosté poté dokázali alespoň snížit. Naštěstí jsme stále byli lepším týmem, po vyhraném souboji se prosadil Malinovský.

Prostřední třetina začala naprostou demolicí. Domácí dokázali během dvou minut vstřelit tři branky, které zvýšili šance domácích na bodový zisk. Po vlastní brance domácích se ještě hosté trefili dvakrát a bylo vyrovnáno. Ke konci třetiny se prosadil opět Malinovský na to však hosté odpověděli rychlostí blesku a tak se šlo do šaten za stavu 8:8.

Poslední třetina nabídla vyrovnaný souboj obou týmů. Do zápasu však vstoupili lépe domácí. Jablonečtí ale stále hráli velmi nepřijemný bojovný florbal, který jim po brankách Endrleho a Daníčka přinesl opět vedení. Domácí však ukázali zkušenost a utkání opět přenesli na svou stranu. Za stavu 11:10 šli hosté do riskantní hry s úkolem vsítit vyrovnávací branku, tu však z protiútoku vstřelili opět domácí.

Body: Petr Frkala (2+1), Daniel Měkota (0+3), Jakub Daníček (2+0), Jan Malinovský (2+0), Daniel Endrle (1+0), Jan Kantor (1+0), Ondřej Hašlar (1+0), Adam Podzimek (0+1), Jan Koravský (0+1), Matěj Bartoš (0+1),Zbyněk Hujer (0+1)