Po neúspěšném závěru utkání ve Dvoře Králové, kdy soupeř v…
Celkem tři naše týmy startovaly na Prague floorball cupu 2024
Nový rok začal pro naše mládežnické kategorie velkým turnajem.…
23.11.2023
Béčko opět stoprocentní, i když...
Zápasy

Dvojitý útěk hrobníkovi z lopaty ve Varnsdorfu

V neděli 19.11. jsme sehráli 8. kolo Liberecké ligy mužů, kde nás vyzvali na souboj o body do tabulky hráči celku Šluknovsko Česká Lípa “C“ a Semily “B“. Čekal nás nejvzdálenější venkovní trip této sezóny a my museli podstoupit cestu do 60 km vzdáleného Varnsdorfu, který se pyšní svou malebností a hlubokým smyslem pro kombinaci sportu s požíváním alkoholických nápojů. Po příjezdu jsme se postupně scházeli v šatně a společným vyprávěním různých nepublikovatelných příběhů a anekdot jsme se připravovali na naše první klání tohoto hracího dne.

Soupisku jsme měli opět doplněnou o rádoby posilu z “A“ týmu Jirku Kočíba alias Kočku, který je nechtěný v prvním týmu a musí tak přijmout každou příležitost k tomu, aby si vůbec zahrál. Naopak v sestavě chyběli Javor, Seník, Hornis, Dáňa, Ondra Kujan, Waldéz, Théris, Čéřa, Škody a gólman Víťa se nevešel do sestavy a byl tak zdravým náhradníkem, protože já a Denis zabíráme už tak dost místa v našem brankovišti.

Do hracího dne jsme tak vyrazili s dvěma útočnými lajnami, kdy první brázda hrála ve složení Vesy – Zbynďa – Seky a vzadu to jistil Králik s Hořčou, druhý útok ve složení Novis – Honzik – Mára Kujan a druhý obranný pár ve složení Šlindy – Kočka. Maliňák byl rotujícím křídlem navíc, avšak systém jeho střídání mu Králik musel vysvětlovat pomocí počítadla a lexikonu.

Do prvního utkání se Šluknovskem jsme vkročili tak, jak je tomu prozatím v této začínající sezóně zvykem. A sice herní převahou a vytvářením tlaku v soupeřově obranném pásmu. Vše se ze začátku odehrávalo v naší taktovce a utkání jsme měli pod kontrolou. Jediné, co prozatím nebylo pod kontrolou, byla Zbynďova rovnováha, kdy se projevilo Zbynďovo bujaré oslavování narozenin z předešlého večera. Během začátku tohoto utkání si tak Zbynďa připsal jeden nevyžádaný pád, kdy místo rozehrávky leštil již tak vyleštěnou palubovku, protože mu zkrátka nohy překážely před hokejkou. Soupeř i přes toto Zbynďovo antré vcelku brzy obdržel první branku, jelikož Maliňák pochopil princip Králikova počítadla a po Šlindyho nahrávce tak načal gólový účet. Druhou branku po dvou minutách přidal Vesy po Zbynďově výzvě k zakončení, krátce nato pak opět začala fungovat souhra Sekyho a Vesyho, kteří si vzali na starosti třetí gól v soupeřově síti, to běžela 10. minuta utkání. Ihned nato z jedné z prvních útočných akcí se soupeři podařilo snížit stav utkání, jelikož jsem se nestihl převalit na bok a sáhnout po míčku a tím pádem mohl soupeř skórovat do prázdné branky a stav utkání tak ukazoval 3:1 pro nás. Posléze přišla rychlá výměna gólových akcí, kdy Mára Kujan zvýšil náš náskok na 4:1 a krátce nato soupeř opět snížil na 4:2. To nás však nerozhodilo a my pokračovali dál vyznáváním našeho chytrého jabloneckého florbalu, což se nám vyplatilo, jelikož magické duo Vesy – Seky opět začalo řádit. Kluci zařídili do konce první třetiny zvýšení našeho náskoku v poměru 6:2 pro nás. Tím jsme získali ještě větší jistotu do neprotažených nohou a do přestávky tak šli s uspokojivým pocitem, že vše máme pod kontrolou a můžeme si opět dělat srandu z celého světa.

To vše jen potvrdil začátek druhé třetiny, kdy opět Seky našel Vesyho a ten neomylně a nemilosrdně zakončil. Také proto má Vesy v této lize své renomé a v kuloárech se o něm hovoří jako o celebritě z extraligy. Poté jsme v klidu pokračovali v tlaku v soupeřově obranném pásmu a stále měli více ze hry než soupeř. Poté nám však začala značně pokulhávat koncovka a v zakončení jsme se začali velice trápit. Připsali jsme si spoustu promrhaných gólových šancí, a právě toto neproměňování šancí jsme si omlouvali tím, že nevidíme na balónek (že Novis), že palubovka je moc rovná a kluzká, že balónek je moc kulatý a jsou v něm dírky, že diváci v hale nahlas popíjejí pivo, že venku poprchává, že v Jablonci je spoustu uzavírek a vůbec za to může Fialova vláda. Soupeř našeho rozpoložení začínal pomalu využívat a do konce druhé třetiny snížil stav utkání na 3:7.

O přestávce jsme se snažili trochu vzpamatovat a řekli si, že by bylo dobré si srovnat mířidla a začít něco chytat. Jak jsme řekli, tak jsme také udělali, a proto jsme po 41 sekundách třetí třetiny obdrželi rychlý gól po soupeřově rychlé akci z protiútoku. Nervozita z naší strany stoupala a nepomohl tomu ani výkon brankáře Šluknovska, který bravurně likvidoval všechny naše útočné akce. Tato část utkání pro nás byla velice frustrující, měli jsme tolik šancí, ale žádná neskončila v síti. Buďto jsme nebyli schopni přesně zakončit, anebo brankář soupeře předvedl parádní zákrok, kterým nám bral momentum. Nepomohl tomu ani můj výkon, kdy za celý zápas se mi nepovedlo se dostat do utkání a obdržel jsem další hloupý gól, skóre časomíry tak ukazovalo stav 7:5 pro nás a noční můra začínala nabírat reálné rysy. V tento moment jsem se zařekl, že další branku za svá záda již nepustím a udělám vše pro výhru. Jak jsem řekl, tak se také stalo, a proto jsem během minuty dostal další dva slepené góly a skóre bylo srovnáno na 7:7. Celá hala burácela, místní diváci, kteří nám tento neúspěch velice přáli (a to se zezačátku vydávali za Králikovy kamarády), nám tímto naznačovali, že varnsdorfská půda pro nás bude ještě pěkně horká a tato alkoatmosféra není pro slabé povahy.

Říká se, že velcí muži povstanou z velkých činů, a proto povstal náš nejmenší člen sestavy Zbynďa, který si srovnal párátka a po Vesyho nahrávce konečně prolomil naše střelecké trápení a opět jsme se ujali vedení. Hala skandovala, že ještě není konec a místní už zapalovali louče a brousili vidle. To však definitivně utnul Seky, který po Vesyho nahrávce zakončil do horního rohu branky a vše naznačovalo tomu, že jsme utekli o vlásek velkému obratu ve skóre. Soupeř se však nehodlal vzdát a po timeoutu ještě stihl korigovat stav utkání na konečných 9:8 pro nás a my si tak připsali velmi těsnou výhru, která však mohla mít daleko hladší průběh.

Hráčem utkání byl zvolen Vesy se sedmibodovým přídělem do kanadského bodování a měl králičí podíl na našem těsném vítězství. Velký kredit si také zaslouží brankář soupeře, který společně s Novisem měl velkou zásluhu na našem střeleckém trápení.

Nyní nás čekala jedno utkání pauza, kterou jsme využili k občerstvení v místním baru na hale a pokračovali v debatách, které se vedly v šatně před utkáním. Pauza však rychle utekla a my tak museli posbírat své klouby a ztuhlé svaly a připravit se na druhé utkání, kde nás čekali hráči Semil, kteří se plouží v dolních příčkách tabulky a body sbírají jako Popelka hrách.

To, že jsme papírově silnější se ukázalo ihned ve třetí minutě utkání, kdy nastal opět klasický scénář a sice, že Seky našel přesnou přihrávkou Vesyho, který přesným zakončením otevřel stav utkání. Soupeř na to však našel rychlou odpověď a ihned v téže minutě dokázal vyrovnat na 1:1. Toto se nelíbilo Márovi, a tak zařídil pohotovou střelou odskočení o jednobrankový rozdíl ve skóre. To vše se událo během prvních 4 minut utkání, poté se však hra uklidnila a my si opět drželi lehkou převahu ve hře. Bohužel však opět po vlastních taktických chybách jsme soupeři dovolili vyrovnat stav utkání a do šaten se tak šlo za stavu 2:2. O přestávce jsme se museli sebrat, jelikož byla cítit ve vzduchu pachuť z předešlého utkání. Naštěstí jsme do druhého dějství vkročili správnou nohou a během druhé třetiny soupeři odskočili na poměr 7:2 pro nás. To nás značně uklidnilo a do třetí třetiny šli s tím, že to v klidu dohrajeme a pojedeme do Medvěda na steak a pivo. Ale během třetí třetiny jsme opět vypadli z tempa a se soupeřem se začali nesmyslně přetahovat a vyměňovat si gólové příděly. Utkání jsme již neměli tak plně pod kontrolou, ale nakonec jsme došli ke kýženému vítězství v poměru 10:7 a připsali si další plný bodový zisk, který však nebyl tak jednoznačný, jak tomu bylo prozatím zvykem.

Halu jsme opustili rychle, jak jen to šlo, svá auta jsme našli na stejném místě, na kterém jsme je zaparkovali, a tak jsme rychle upalovali se občerstvit, tak jak umíme a jak je tomu po zápase zvykem.

Další klání nás čeká ihned na začátku prosince a sice 3. 12. v hale v Železném Brodě, kde nastoupíme ve šlágru kola proti velmi kvalitně připravenému celku z Frýdlantu a FBC Liberec C.