Po úspěšném derby s Libercem se…
Zápasy
18.12.2023
Zápasy

V sobotu 16. 12. sehrál náš elitní tým mužů poslední utkání letošního roku. Ve SH Tanvald jsme přivítali dosavadního lídra DIVIZE C, tým Florbal Primátor Náchod B.

Úvodní třetina patřila jednoznačně domácím, kteří třemi přesnými zásahy Kapitána, Urbana a Kantora vedli v 7. minutě zápasu již 3:0. Následně domácí celek s přehledem ubránil přesilovku hostí. Hra se následně mírně vyrovnala. V samotném závěru třetiny neproměnil velkou šanci domácích Vacek. Náchod tak byl nakonec rád, že po první siréně jde do šatny za stavu "jen" 3:0 pro domácí.

Vstup do druhé třetiny nenaznačoval obrat hostů, protože hned v první minutě si šel za nedovolené vrážení odpočinout na 2 minuty Vlček. Bohužel individuální chyba jabloneckých nabídla hostům dárek v podobě přečíslení 2 na 1 během vlastního oslabení, které nekompromisně potrestal Kubásek. Naštěstí pro domácí stihl ještě ve stejné přesilovce navýšit skóre Jarolímek.

V čase 27:14 byl vyloučen hostující Rázl a Jablonec měl další přesilovku. V té se hosté opět prosadili a snížili na 4:2. V tu chvíli si domáci fanoušci přáli, aby hosté již nefaulovali, protože hra v oslabení byla to nejlepší, co zatím z Náchoda přivezli.

Toto přání bylo vyslyšeno a rozhodčí do konce třetiny již žádný faul na vyloučení neviděli. Hra se zklidnila a domácí si postupně vypracovali pohodlný náskok. Postupně se prosadili Urban, Jarolímek a Horník. Na konci druhé třetiny tedy na tabuly svítilo skóre 7:2 pro domácí Jablonec.

Do třetí třetiny vstoupil Náchod mírně aktivněji a dvěma góly přeci jen zdramatizoval utkání. Trefili se Knettig a Langpaul. Naštěstí svým druhým gólem v utkání uklidnil domácí Jakub Horník, kdy po krásné souhře navýšil ve 47. minutě zápasu na 8:4.

Náchod následně přistoupil k velmi dlouhé hře bez brankáře. Jablonečtí trpělivě blokovali pokusy hostů a když už nějaká střela prošla, v brankovišti úřadoval Dan Kupec. Kromě neúspěšných pokusů Náchoda bylo k vidění i několik střel do prázdné branky hostů. Dlouho to vypadalo, že je osamocená klec hostů pro Jablonec zakletá, ale nakonec v čase 59:00 dovršil do prázdně branky hattrick debutant Tomáš Urban. Poslední hřebíček do pomyslné rakve Náchoda zarazil 12 vteřin před koncem Hlavatý.

Kompletní informace z utkání: on-line zápis

Aktuální tabulka soutěže: ZDE

Jablonec si tam připsal do tabulky důležité 3 body a v tanvaldské hale zůstává neporažen. Nyní čeká všechny divizní celky krátká zápasová pauza a další kolo se hraje hned v prvním lednovém víkendu. Florbal Jablonec zavítá do Dvora Králového a bude chtít soupeři oplatit domácí prohru 4:7.