Preview: Florbal Jablonec vyzve v charitativním utkání T.K.S. Turnov
Po neúspěšném závěru utkání ve Dvoře Králové, kdy soupeř v…
Celkem tři naše týmy startovaly na Prague floorball cupu 2024
Nový rok začal pro naše mládežnické kategorie velkým turnajem.…
Nový rok začal pro naše mládežnické…
Akce
26.01.2024
Zápasy

Poprvé v tomto roce se vám hlásím s další porcí našich zážitků a kvalitních sportovních výkonů. Věřím, že jste přes svátky nabrali krom příjemných kil navíc také energii a elán se s námi společně pustit do dalších bojů o vítězství a body v této nemilosrdně vyrovnané soutěži.

Tuto sobotu se svět rozdělil na dva tábory. A sice jeden, který se rozhodl svůj volný čas trávit na běžkách, a druhý, který se vydal do naší domácí Kebab arény, kde se odehrál první hrací den tohoto roku. Ať tak, nebo tak, kdo se rozhodl pro druhou možnost, rozhodně neprohloupil, jelikož všechna utkání zde byla divácky atraktivní a počítadlo návštěvnosti hlásilo 11 diváků, což se dá považovat téměř za vyprodanou halu.

V prvním utkání nás čekal houževnatý a běhavý celek Turnova B. Dle papírových předpokladů právě toto utkání mělo být dnes tím náročnějším, proto se pro jistotu do branky místo mě postavil Víťa. Jako vždy naše sestava nebyla kompletní a museli jsme škrábat Kačku po zádech, aby nám zapůjčila nějaké posily z A týmu. Nakonec jsme si vyškrábali alespoň Adama Podzimka alias Podzima, vytáhlého beka a nadějného odchovance, kterého jsem měl tu čest chvíli trénovat, než postoupil do dalších věkových kategorií, kde se už opravdu něčemu naučil.

Zahajovací sestava byla ve složení Seník – Mára Kujan – Vesy, obrana Kočka se Šlindym, druhá lajna Maliňák – Králik – Hornis a obrana Hořča a Podzim. Čéřa zastával pozici pátého beka, jelikož laboroval se zraněním v dolní části těla, které si obratně přivodil při dovednostní soutěži na charitativním utkání našeho A týmu, jež se hrálo minulý víkend.

Citelně bylo znát, že nám chyběl náš kapitán a první centr Honzik a také Seky, který tak nechal Vesyho na holičkách. Dále aby mu to nebylo líto, nám také poprvé v sezóně chyběl Novis. Dále chyběli Théris, který se již vrátil z Patagonie, ale šel si raději zahrát hokej s Martinem Šonkou (dělejte, že vás to zajímá a že je Théris dobrej, protože hraje s celebritama), Škody, Suky, Javor, Denis, Dáňa, Zbynďa, Waldéz a Ondra Kujan, který přišel alespoň jako čestný host do ochozů.

Do utkání jsme vstupovali s vědomím, že turnovský celek nás umí snadno uběhat (což není nic složitého), a tak jsme začali takzvaně od podlahy, když v čase 0:55 Seník proměnil Vesyho nahrávku do slotu nádhernou střelou do „vikejře“. Byla to opravdu nádherná trefa a Seník se zkušeně neradoval a dělal, že je to pro něj naprosto běžná záležitost, čímž si u diváků a soupeře zjednal okamžitý respekt. To však soupeře povzbudilo k tomu, aby se také dostal do utkání, což se mu v čase 2:29 povedlo tím, že vyrovnal stav utkání. Poté už hra měla patřičné parametry napínavého florbalu a oba celky se dostávaly do správné provozní teploty.

V 10. minutě utkání přišla z našeho pohledu příjemná sekce, kdy jsme po brankách Vesyho a Králika utekli na dvoubrankový rozdíl ve skóre v poměru 3:1. I přes značný tlak soupeře a jeho převahu v osekávání jsme stačili do konce prvního dějství navýšit stav skóre na 4:1 pro nás. Druhou třetinu jsme začali přesně tam, kde jsme ji skončili, a tak během první minuty druhého dějství jsme díky brankám Máry Kujana a Vesyho přidali soupeři další dvě přesné trefy, ukazatel skóre tedy ukazoval 6:1 pro nás.

Zde musím především zmínit Vesyho neuvěřitelný gól, kdy z velkého úhlu trefil bekhendem spojnici soupeřovy branky, od které se míček odrazil do branky. V tu chvíli se čas v hale zastavil, nastalo ticho, kdy bylo slyšet jen cvrlikání cvrčků a všichni s otevřenými ústy stáli a nechápali, jak to Vesy udělal a jak mohl takto vstřelit branku, která byla tímto okamžitě nominována na gól sezóny. Po tomto vstřeleném gólu jsme si začali myslet, že máme splněno, a tak jsme lehce ubrali z tempa, abychom šetřili síly na další utkání. Toho soupeř ihned využil a snížil stav utkání na 6:2. Hráči Turnova se tím vrátili do tempa zápasu a byli nepříjemní jak herně, tak po stránce osekávání. Rozhodčí však měli pro sekání pochopení anebo byly tyto prohřešky často přehlíženy. Králik rozhodčím doporučil, aby tyto prohřešky začali pískat, a tak byl v čase 21:25 Vesy vyloučen na 2 minuty za sekání. Soupeř přesilovou hru využil a snížil tak na 6:3.

Když už to vypadlo, že nám začíná téct do bot, tak díky dvěma slepeným brankám Hornise a Maliňáka jsme opět utekli na větší rozdíl ve skóre v poměru 8:3. Poté soupeř stihl 39 vteřin před koncem druhého dějství snížit na 8:4. Přestávkový program byl věnován dovednostním soutěžím našich malých ratolestí, pozvánku na dovednostní soutěže obdržel i Čéřa, který však odmítl s tím, že v této disciplíně již dosáhl vrcholu.

Druhou třetinu začal soupeř tím, že po dvou minutách tlaku na naši branku úspěšně snížil stav utkání na 8:5 z našeho pohledu. Do konce utkání jsme ale naštěstí nepřipustili žádné drama, a naopak přidali další vstřelené branky a toto utkání tak skončilo konečným výsledkem v poměru 13:5 pro nás a tímto jsme vstoupili úspěšně do tohoto roku.

Hráčem utkání logicky zvolen Vesy, který nás táhl svým příkladným a vůdcovským výkonem, díky kterému si přišel v utkání na hattrick a 6 nahrávek, a to i přesto, že často v našem útočném pásmu působil bez Sekyho jako osamocený trosečník, který čeká na svého Pátka. Značná část jeho nahrávek bohužel skončila nevyužita, jelikož Seník nezastává názor mít hokejku na zemi a čekat na nahrávku, lepší je mít hokejku zvednutou a poté se za míčkem pouze ohlédnout.

Přestávku mezi zápasy jsme využili k občerstvení, které jsme si sami připravili a také k zajištění pořadatelských povinností. Dnes na místě bohužel nebyl přítomen věhlasný stánek McBery, avšak to divákům mohla vynahradit vydatná porce sekané, která byla k vidění na hřišti.

Ve druhém utkání nás čekal papírově nejslabší celek USK Slavia Liberec B, který se krčí na samotném chvostu ligy jako nejslabší dítko třídy na konci uličky při čekání ve frontě školní jídelny a marně čeká, až mu bude dopřán také nějaký bodový příděl. My, jakožto obtloustlé dítko čekající jako první před vchodem jídelny, jsme neměli žádný strach ze svého hubeného spolužáka ze zadních řad. Utkání jsme začali, jak by se dalo od favorita utkání očekávat. Vytvořili jsme si spoustu gólových příležitostí a drželi soupeře pod tlakem. Bohužel jsme však narazili na soupeřovu taktickou připravenost. Na hráčích Slavie byla vidět značná motivace proti nám uspět, a obrat nás tak o body. Všechny naše šance končily tím, že je bravurně likvidoval vytáhlý gólman Slávie, který tím přiváděl naše útočníky k zoufalosti. Jediný světlý moment přišel v čase 10:34, kdy za záda soupeřova brankáře šťastně prošlo Šlindyho nahození, na které si připsal asistenci a tím tak první bod v NHL 18letý odchovanec Dominik Majer alias Harry. Do konce první třetiny se skóre nezměnilo, a to díky výkonu gólmana soupeře, který tím držel hráče Slávie v utkání. O přestávce byla provedena taktická změna a sice na vlastní žádost byl stažen ze hry Seník a do hry nastoupil harcovník Čéřa. Druhá třetina se nesla v naprosto stejném duchu jako ta první. Postupem času jsme však ztráceli svůj tlak na soupeře a tím ztráceli jistotu, především v rozehrávce, kterou soupeř zdárně zachytával.

Soupeř se dostával do šancí a čerpal především z protiútoků, naštěstí všechny šance soupeře končily nepřesným zakončením. V čase 21:25 mohli konečně domácí diváci vidět navýšení skóre díky přesnému zakončení Hornise. To soupeře rozhodilo a během dvou minut došlo k rychlému odskočení ve skóre na 4:0 v náš prospěch. Ač se brankář soupeře snažil sebevíc, byl na to dnes sám. Soupeř se navíc dopustil hrubého faulu, za který jsme měli k dispozici trestné střílení, jako exekutor se k nájezdu postavil Mára Kujan, který svou proslulou freestylovou kličkou zakončil za záda bezmocného gólmana Slavie.

Soupeř začal být ještě nervóznější, naprosto vypadl z tempa, a tak do konce druhé třetiny obdržel další dvě branky a na konci druhého dějství byl stav utkaní 6:0 pro nás. Třetí třetina nepřinesla do hry nic nového, my naprosto diktovali ráz utkání a kromě pár nepřesně zakončených protiútoků nám nic nehrozilo. Jediné, čím soupeř uměl pohrozit, bylo to, že charakterně udeřil zezadu krosčekem do zad našeho benjamínka Harryho a to byl prostor pro Králika, který svými zastrašovacími metodami soupeře zpražil natolik, že se zmohl pouze na nucený úsměv, kterým maskoval svůj strach o holý život.

Do konce utkání jsme upravili skóre na konečných 11:0 a mohli se tak radovat z dalšího povedeného utkání a prodloužení vítězné šňůry.

Já se po stránce individuálních statistik mohl radovat z vychytané nuly, což se mi podařilo naposledy v sezóně 2012/2013 – pro zajímavost v té době měl Novis ještě vlasy, já a Králik jsme neměli nadváhu, Čéřa neměl problémy s alkoholem, Kočka měl ještě naději, Škody měl zdravá záda, Waldézovi bylo 16 let, ale kníra už stejnak měl, to jen pro představu, kolik času muselo uplynout, než se mi tento kousek opět poštěstil. Za zmínku rovněž stojí výkon našeho nadějného juniora Harryho, který se v utkání blýskl statistikou 0+3, což je velice příjemný a slibný start. Za celý tým tímto gratuluji a věřím, že takto bude Harry pokračovat dále.

Další utkání nás čeká 10. 2. v hale Technické univerzity v Liberci a my tak budeme doufat, že nezklameme své fanoušky na opět prodloužíme svou vítěznou sérii.